خدمات حقوقی

خدمات

خدمات حقوقی وکیل کسب وکار

خدمات حقوقی وکیل کسب و کار طیفی از خدمات متنوع را شامل می شود. پایه و اساس خدمات بر مبنای اقدامات حقوقی است. اقدامات مورد نظر به اجمال در این صفحه ذکر شده اند.

هیچگاه بدون انعقاد قراردادهای مکتوب، تعهدی نسبت به انجام کار در خود ایجاد نکنید. / واحد خدمات حقوقی وکیل کسب و کار

تهیه و تنظیم قراردادهای حقوقی

خدمات حقوقی وکیل کسب و کار متنوع می باشد. یکی از این خدمات، تهیه و تنظیم انواع قراردادها است. این قراردادها ممکن است مربوط به محیط داخلی محیط کسب و کار باشد. یا با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در خارج از محیط کار منعقد گردد. در قراردادها نکات بسیار مهمی وجود دارد که همه افراد از آن مطلع نیستند. مواردی نظیر: تعهدات طرفین، شرایط فسخ قرارداد انتخاب داور، تضمین و یا حسن انجام کار، و…. از آن جمله اند. این امور توسط وکیل کسب و کار با بهترین شرایط انجام می پذیرد.

همیشه سعی کنید در متن قراردادهای خود به موضوع داوری و تعیین داور مورد توافق، اشاره نمایید

داوری در قراردادها

داوری در قراردادها یکی از خدمات حقوقی وکیل کسب و کار است. موضوع داوری و نام داور می تواند پیش از انعقاد قرارداد در متن آن گنجانیده شود. بدین ترتیب طرفین قرارداد از قبل در جریان نام و مشخصات داور قرار خواهند داشت. در این صورت، هر دو طرف، داوری داور را می پذیرند. در صورت اختلاف نیز با علم و آگاهی به وی مراجعه خواهند نمود. ممکن است در مواردی، نام داور در قرارداد ذکر نشده باشد. در این موارد، طرفین قرارداد می توانند نزد داور مورد توافق مراجعه و برابر تصمیم وی عمل نمایند.

اگرچه تنظیم شکواییه، دادخواست و یا لایحه می تواند مستقیما توسط طرفین دعاوی نگازش شود اما توصیه می شود این کار را به وکیل واگذار نمایید

تنظیم لایحه، دادخواست و شکواییه

نگارش لایحه، دادخواست و شکواییه یک امر حقوقی و تخصصی است. اگرچه نگارش این اوراق به شکل ساده، از عهده هر فردی که توان نوشتن دارد ساخته است. اما وکیل با تجربه به دلیل تسلط بر انواع قوانین از جمله قانون کار، قانون مالیات، قانون بیمه و … صلاحیت بهتری برای این کار دارد. وکیل کسب و کار می تواند انواع دادخواست ها و شکواییه های شما را در کوتاهترین زمان بر اساس موازین حقوقی تهیه نموده و شما را از دردسر چندباره کاری نجات دهد. این اوراق می توانند در امور کار، بیمه ، مالیات و …هر آنچه که به محیط کسب و کار شما ارتباط پیدا می کند، باشد.

همیشه قبل از شروع هر کسب و کاری به دقت در مورد آن بررسی نموده و با اخذ مجوزهای قانونی فعالیت خود را آغاز نمایید. / واحد خدمات حقوقی وکیل کسب و کار

ثبت برند، اثر هنری، تألیف و اختراع

از جمله خدمات حقوقی توسط وکیل کسب و کار، به ثبت رسانیدن هر گونه تألیف نظیر کتاب، اثر هنری مثل موسیقی، اختراع صنعتی، لوگو برای شرکت ها و مؤسسات می باشد. انجام این کار ظرافت ها و ریزه کاری های حقوقی بسیاری دارد که تنها از عهده کارشناس حقوقی با تجربه ساخته است. وکیل کسب و کار با در اختیار داشتن تعدادی از وکلا و کارشناسان حقوقی در این زمینه می تواند آثار و اختراعات و برندهای شما را از مسیرهای قانونی به ثبت برساند.

برای بررسی در مورد اخذ مجوز فعالیت، همیشه از منابع معتبر استعلام بگیرید و یا با افراد و مؤسسات معتبر مشورت نمایید. 

اخذ مجوزهای قانونی برای فعالیت کسب و کار

باید دانست شروع بسیاری از فعالیت های فرهنگی، خدماتی و تجاری در قالب مؤسسه، شرکت، محل کسب و … در بدو امر مستلزم دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح است. اینکه برای هر نوع فعالیت چه مجوزی مورد نیاز است و آیا همه کارها به طور حتم نیازمند اخذ مجوز خواهد بود، موضوعی است که باید در مورد آن به تحقیق و بررسی بیشتر پرداخت. افرادی که قصد شروع فعالیت جدی در کسب و کار مورد نظر خود را دارند و از همان ابتدا نیز می خواهند امورات را کاملاً حساب شده  پیش ببرند حتماً در این زمینه حساسیت بیشتری خواهند داشت. یکی از خدمات حقوقی وکیل کسب و کار مشاوره به افرادی است که نیازمند دریافت راهنمایی برای حرکت درست و منطقی در عرصه های مختلف کسب و کار هستند.

ایده ها و نظرات ناب و بکر خود را قبل از آنکه در اختیار دیگران قرار دهید، به ثبت قانونی برسانید.

تنظیم دفاتر مالی و اظهارنامه های مالیاتی

دغدغه پرداخت مالیات و رهایی از مشکلات ناشی از آن ذهن صاحبان مشاغل و کسب و کارها را معمولاً درگیر می سازد. به رغم آنکه برخی اشخاص حقیقی یا حقوقی از ظرفیت های بسیار بالا برای فعالیت در حوزه های تخصصی خود برخوردارند، با این وجود نمی توانند وقت خود را به همه امور اختصاص دهند و دقت نظر لازم را اعمال نمایند. یکی از این امور موضوع مالیات و نحوه تنظیم دفاتر مالیاتی است. وکیل کسب و کار در این زمینه می تواند مدیریت این بخش از فعالیت ها را بر عهده گرفته و دغدغه را برای همیشه از ذهن آنان پاک نمایند.

برای برخورداری از انواع خدمات حقوقی وکیل کسب و کار با ما در ارتباط باشید

ارسال پیام
Call Now Button