وکیل شرکت

وکیل شرکت و مشاور حقوقی

وکیل شرکت و مشاور حقوقی کیست؟ وجود مشاور و وکیل یکی از مهم ترین و ضروری ترین نیازهای حقوقی برای تمامی شرکت ها و مؤسسات است. شرکت هایی که در عرصه های مختلف تجاری به فعالیت مشغول هستند بدون استثنا باید در بدو تأسیس معیارهای قانونی فعالیت خود را مشخص و بر همان اساس حرکت نمایند. بدون شک، کار شرکت ها از همان آغاز فعالیت با امور حقوقی پیوند ناگسستنی پیدا می کند. زیرا مراحل تأسیس شرکت کاملاً امر تخصصی بوده و لازم است مدیران و تصمیم گیرندگان شرکت از همان ابتدا سنگ بنای تأسیس را درست بگذارند.

 

در راه اندازی شرکت ها چه چیز را باید دانست؟

شرکت ها زمانی باید فعالیت خود را آغاز نمایند که مسیر حرکت  آنان مشخص باشد. راه اندازی شرکت شاید چندان سخت نباشد اما ادامه فعالیت و حرکت بر مبنای اصول و معیارهای قانونی چندان ساده نیست. به عنوان مثال وقتی مشارکت چند نفر افراد حقیقی یا حقوقی منجر به تأسیس شرکت می شود لازم است قرارداد اولیه میان آنان نگارش شود تا وظایف و میزان آورده هر یک از شرکاء در آن قید گردد.

وکیل شرکت 1

علاوه بر این، در قرارداد مواردی نظیر: تعهدات طرفین، نحوه مدیریت و مسئولیت شرکا، نحوه تقسیم سود و زیان و …. باید به طور دقیق ذکر شود. بنابراین ملاحظه خواهید کرد که چرا امور حقوقی شرکت ها اینقدر مهم است. زیرا از همان ابتدای کار و حتی قبل از شروع فعالیت، امر حقوقی شرکت ها آغاز می شود.

موضوع مهم دیگر آن است که شرکا باید تصمیم بگیرند جه نوع شرکتی را می خواهند تأسیس نمایند. این تصمیم بر مبنای نوع فعالیت و اهداف آنان متفاوت خواهد بود. در اینجا است که امور حقوقی می تواند به کمک شرکا بیاید و آنان را در مورد تصمیمات درست یاری دهد.

امور یاد شده می تواند توسط وکیل شرکت و مشاور حقوقی به مدیران شرکت یادآور شود. بدین ترتیب از همان ابتدا می توان از مسائلی که ممکن است فضای کسب و کار را آلوده سازد پیشگیری نمود.

شرکت ها و قراردادهای منعقده

در شرکت ها انعقاد قراردادها یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که انجام می پذیرد. این قراردادها در هر مورد که باشد اعم از استخدام کارکنان،خدمات مشاوره ای و پیمانکاری و …. از اهمیت بالا برخوردارند. زیرا ممکن است گاه پای شرکت را به هیئت های حل اختلاف و یا دادگاههای حقوقی باز نماید.

شرکت های سهامی و اهمیت میزان سهام اعضا

در شرکت های سهامی، سهام نقش تعیین کننده ای بر تصمیمات و قدرت مدیران دارد. چنانچه سهام  آنان از حد نصاب خاصی عبور نماید اکثریت با آنان خواهد بود و نقش تعیین کننده بر تصمیمات شرکت خواهند داشت. از این رو در ابتدای تأسیس شرکت، موضوع سهام و میزان آن برای هر یک از مدیران اهمیت بسیار زیادی دارد.

اختیارات هیئت مدیره

در یک شرکت باید مشخص شود هر یک از مدیران چه اختیاراتی دارند و مسئولیت امضاء اوراق و اسناد بهادار با چه کسانی است . این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا در صورت عدم شفافیت، ممکن است در ادامه فعالیت ها، مدیران را با اختلاف نظر و چالش روبرو کند. پس بهتر است از همان ابتدای امر همه چیز بطور دقیق روشن گردد.

وکیل شرکت 2

انواع خدمات وکیل شرکت و مشاور حقوقی

راهنمایی و ارائه مشاوره در مورد نحوه راه اندازی شرکت و اخذ مجوزهای قانونی و ثبت شرکت در سامانه های مربوطه

ارائه مشاوره در مورد نوع شرکت انتخابی متناسب با اهداف و زمینه فعالیت

راهنمایی و مشاوره در مورد نوع تعهدات و مسئولیت های شرکاء و نحوه نگارش اساسنامه مطابق با موازین حقوقی

راهنمایی و مشاوره حقوقی در مورد نحوه تشکیل و برگزاری مجامع عمومی برابر موازین حقوقی

راهنمایی و مشاوره حقوقی در کلیه امور بیمه، کار، مالیات و امور قراردادهای شرکت

قبول وکالت کلیه دعاوی و حضور در مراجع قضایی و دفاع از حقوق شرکت

 

وکیل شرکت 3

برای کسب آگاهی بیشتر و اطلاع از وضعیت اقدامات وکیل شرکت و مشاوره حقوقی، با ما تماس بگیرید.
ارسال پیام
Call Now Button