وکیل دعاوی بانکی

وکیل بانکی

وکیل دعاوی بانکی – صاحبان کسب و کار و بطور کلی اشخاص حقیقی یا حقوقی به اشکال مختلف با بانک و مسائل مالی مرتبط با امور بانکی سر و کار دارند. هیچ تاجر، مدیر شرکت و صاحب کسب و کار و یا کسبه ای را نمی توان یافت که برای پیشبرد اهداف تجاری خود بی نیاز از خدمات بانکی باشد.

اما نمی توان امیدوار بود که همه این افراد در امور بانکی از تخصص و آگاهی مالی و حقوقی لازم برخوردار باشند. بنابراین در بسیاری از معاهده های بانکی و یا عقود و قراردادهای بانکی به دلیل عدم آشنایی با سیستم محاسبات، بعد از مدتی امضاء کنندگان قرارداد با مشکلات مالی و حقوقی مواجه می شوند. این مشکلات بگونه ای است که در مواردی موجب بروز خسارت های هنگفت و بدهکاری های فزاینده به آنان می شود.

وکیل در امور بانکی
وکیل در امور بانکی

حال آنکه اگر از همان ابتدا اقدامات آنان در مشورت با وکیل دعاوی بانکی صورت می پذیرفت شاید این همه مشکلات به وجود نمی آمد. و آنان با خیال آسوده تر به رتق و فتق امور کاری خود می پرداختند. و امور مالی و بانکی را به وکیل متخصص امور بانکی احاله می دادند.

وکیل دعاوی بانکی کیست؟

وکیل دعاوی بانکی کسی است که می تواند در کلیه قراردادهای مشارکت مدنی میان بانک ها و شخصیت های حقوقی و یا حقیقی ایفای نقش نماید. طرفین قرارداد را نسبت به آثار و پیامدهای حقوقی و مالی ناشی از قرارداد آگاه سازد. و از تحمیل هزینه های گزاف به موکلین خود پیشگیری نماید.

وی همچنین می تواند محاسبه های دقیق در خصوص چگونگی برخورد با سود و زیان، هزینه و خسارت های ناشی از قرارداد انجام دهد. و از این طریق طرفین را به وضعیتی که در آتی با آن مواجه خواهند شد، آشنا و آگاه سازد. از این رو اشخاص حقیقی و حقوقی طرف مشارکت با بانک از قبل در جریان برخی روندها و همچنین مقررات و ضوابط بانکی قرار می گیرند. و آگاهانه تر نسبت به انعقاد قرارداد مبادرت خواهند ورزید. و با پیش بینی مخاطرات آتی، خود را برای مواجهه با چالش های آن بیش از پیش آماده خواهند ساخت.

نقش وکیل دعاوی بانکی در کاهش اختلافات بانکی

نقش وکیل دعاوی بانکی یک نقش واقعاً تأثیر گذار در حسن تعامل و معاهدات دو جانبه میان بانک و مشتریان آنان است. نقشی که می تواند برای هر دو طرف منافع لازم را به ارمغان بیاورد. زیرا انعقاد قرارداد هوشمندانه میان بانک و مشتری، بانک ها را از پیگیری مکرر وصول مطالبات نجات خواهد داد. از سوی دیگر، مشتریان را برای مواجهه با مشکلات ناشی از قرارداد و نحوه وصول مطالبات از سوی بانک کاملاً آماده خواهد ساخت.

وکیل متخصص بانکی
وکیل متخصص بانکی

 تخصصی بودن کار وکیل دعاوی بانکی

وکیل پایه یک دادگستری از نظر شناخت رویه های قضایی و آشنایی با قوانین و آیین دادرسی باید فرد بسیار حاذق و شایسته ای باشد. اما چنین وکیلی، علاوه بر این ها، از نظر شناخت موضوعات و مسائل مالی نیز نسبت به سایر وکلا سرآمد است. زیرا از هوش مالی و محاسباتی لازم برخوردار می باشد. وی همچنین بر کلیه ضوابط و مقررات بانک مرکزی ، بخشنامه ها و آیین نامه ها و رویه های جاری بانکی نیز کاملاً احاطه دارد.

مشاوره با وکیل دعاوی بانکی را فراموش نکنید

اگر شما به تازگی کسب و کاری برای خود دایر نموده اید و نیازمند عقد قرارداد با بانک می باشید. چنانچه در نظر دارید از طریق مشارکت مدنی با بانک نسبت به توسعه کسب و کار خود اقدام نمایید. یا به هر دلیل قابل توجیه دیگر در نظر دارید از طریق عقد قرارداد با بانک فعالیت خود را پیش ببرید، حتماً از قبل با وکیل امور بانکی مشورت نمایید. مشاوره با وکیل، قطعاً هزینه چندانی برای شما نخواهد داشت. اما بی مبالاتی و امضای قراردادی که از عاقبت آن آگاهی چندانی ندارید ممکن است شما را با مخاطرات غیر قابل جبران مواجه سازد.

مشاوره و احاله پرونده اختلافی  به وکیل بانکی

وکیل حل اختلافات بانکی
وکیل حل اختلافات بانکی

ممکن است به هر دلیلی بعد از انعقاد قرارداد، میان بانک و مشتری اختلافات جدی بروز کند. پیگیری ها نیز آنان را مستأصل نموده و چاره ای جز حل اختلاف از طریق مراجعه به وکیل متخصص دعاوی بانکی نداشته باشند. در اینجا نیز نقش وکیل بانکی می تواند مثمر ثمر باشد. یعنی به جای ماهها و یا سال ها اتلاف وقت جهت احقاق حقوق بانکی، طرفین ترجیح دهند مشکل خود را با حضور وکیل دعاوی بانکی حل نمایند. از این طریق آنان هم زودتر به مقصد خواهند رسید و هم از تحمل هزینه های گزاف نجات پیدا خواهند کرد.

وکیل بانکی به کدام دعاوی رسیدگی می کند؟

کلیه دعاوی که یک طرف آن بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری باشند، از سوی وکیل دعاوی بانکی می تواند مورد رسیدگی قرار گیرد. برخی از این دعاوی مربوط به امور زیر هستند :

 • قراردادهای مضاربه و مشارکت مدنی
 • مسدودی حساب ها
 • فروش اقساطی
 • توقف عملیات اجرایی
 • ابطال انتقال اجرایی
 • ابطال سند رهنی
 • الزام به فک رهن
 • مطالبه وجه چک
 • اختلاف محاسبات سود و زیان و وجه التزام بین بانک و اشخاص
 • دعاوی مربوط به ضمانت نامه های بانکی
 • دعاوی مربوط به اعتبارات اسنادی
 • رفع ممنوعیت خروج تسهیلات گیرندگان

تماس با وکیل دعاوی بانکی

اگر خواهان ارتباط با وکیل دعاوی بانکی هستید و پرونده بزرگ و لاینحل دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا ترتیب ملاقات با وکیل دعاوی بانکی داده شود.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  ارسال پیام
  Call Now Button