بهترین وکیل شرکت

وکیل برای شرکت

بهترین وکیل شرکت کیست؟

یکی از دغدغه های کاربران و یا اشخاص حقیقی و حقوقی در مراجعه به مجموعه ما، جستجو در مورد بهترین وکیل شرکت است. باید به استحضار این بزرگواران رساند که وکلای خوب و قابل اعتماد در سطح کشور کم نیستند. اما اغلب آنان در امورات مربوط به دعاوی خانواده و مشکلات ملکی و ثبتی  و… کار می کنند. بنابراین برای حل مشکلات حقوقی شرکت ها و موسسات تجاری، دستیابی به وکلای حاذق و حرفه ای، نیازمند بررسی بیشتری است. وکیل شرکت توانایی های بالقوه ای دارد که معمولاً از عهده سایر وکلا ساخته نیست. بنابراین باید بدانیم مشکلات حقوقی خود را بدست چه کسی می سپاریم.

وکیل مناسب شرکت
وکیل مناسب شرکت

وکیل شرکت و تخصص در حل مشکلات حقوقی

اگر شما در جستجوی وکیل حاذق برای رفع مشکلات حقوقی شرکت و مؤسسه خود هستید کمی صبور باشید. بیایید مسیر درستی را انتخاب کنید. بطور قطع مشکلات شما را می توان حل کرد. اما بهتر است با تفکر درست و انتخاب روش مناسب برای رفع مشکل اقدام نمود. مشکل شما ممکن است در ارتباط با امور زیر باشد:

 • مشکلات مربوط به سازمان تامین اجتماعی و بدهی های مرتبط با آن
 • مالیات و درگیری با سازمان امور مالیاتی
 • شکایت های کارگری و مراجعات مکرر به ادارات کار
 • دغدغه در مورد راههای پیوستن به شرکت های دانش بنیان
 • ثبت برند و علائم تجاری و مالکیت فکری
 • اخذ مجوز فعالیت کسب و کار
 • و ….

برای بررسی بیشتر در مورد اقدامات وکیل شرکت، می توانید مقاله وکیل دعاوی شرکت  را مطالعه نمایید.

به دفتر وکیل شرکت مراجعه نمایید

وکیل امور تجاری
وکیل امور تجاری

بهتر است همیشه بعد از ارتباط از راه دور، برای پیگیری پرونده خود و احاله آن به وکیل شرکت، کار را با حضور در دفتر وکیل آغاز نمایید. هیچگاه به ظاهر دفتر و زرق و برق داخل آن توجه نکنید. به بحث هایی که میان شما و وکیل رد و بدل می شود تکیه کنید و برای آن اهمیت بیشتری قائل شوید. بهترین وکیل شرکت بیش از هر چیز بر تجربه و تخصص خود متکی است. بنابراین در برخورد با وکیل سعی کنید توان وی را مورد ارزیابی و قضاوت قرار دهید.

موضوع و مشکل خود را با وکیل در میان بگذارید

ابتدا لازم است خودتان در مورد مشکل حقوقی که با آن مواجه هستید شناخت کافی داشته باشید. زیرا قبل از هر چیز، وکیل باید مشکل را دقیقاً بشناسد. لازمه اینکار طرح درست مشکل توسط شما است. البته وکیل بعد از توضیحات شما خواهد تواست موضوع را ریشه یابی نماید و در صدد تکمیل اطلاعات مورد نیاز خود برآید. از این پس موضوع توسط وی دنبال خواهد شد.

انتظارات خود را شفاف بیان نمایید

برای آنکه میان شما و وکیل ارتباط منطقی تری برقرار شده و در خصوص موارد مورد نیاز برای پیگیری توسط وکیل، همزبانی ایجاد شود، بهتر است تمام خواسته های خود را به صورت خیلی دقیق بیان کنید . تا از همان ابتدا وکیل بداند شما دقیقا بدنبال چه خواسته هایی می باشید. البته اگر سطح خواسته های شما خارج از چارچوب و ضوابط حقوقی و قضایی باشد قطعاً وکیل آن ها را به شما یادآوری خواهد نمود. با این وجود بهتر است همه چیز از همان ابتدا میان طرفین روشن شود تا در مراحل بعدی پیگیری، اتنظارات نامعقول و نادرست مطرح نشود.

وکیل نقشه راه را ترسیم می نماید

نقشه راه وکیل
نقشه راه وکیل

در مراحل بعد و بعد از انجام بررسی های اولیه، وکیل با شما جلسه تخصصی برگزار خواهد نمود. در اینجا هر آنچه که لازم است بیان شود وکیل با شما در جریان خواهد گذاشت. پیمودن مسیر حقوقی درست وظیفه وکیل است. او در این مرحله تمام نقشه ای که در ذهن خود برای حصول نتیجه لازم است برایتان تشریح خواهد نمود. اگر قرار باشد از ظرفیت های دیگری برای رسیدن به نتیجه بهتر استفاده شود او آنها را به شما یادآور خواهد شد. تا تصمیم بهتری اتخاذ شود.

به عنوان مثال وکیل تشخیص می دهد آیا می توان پرونده ها را بدون طی مراحل قضایی و با حضور در مراجع اداری و یا نهایتاً شبه قضایی پیش برد. یا اینکه باید از طریق مراجع قضایی و حضور در دادگاهها بدنبال پیگیری پرونده ها و اخذ احکام مناسب برای آنها بود.

ظرفیت های قانونی بهترین ابزار برای رسیدن به نتیجه

بدون شک هیچ ابزاری برنده تر از ابزار قانون نیست. همه افراد در برابر قانون مجبور به اطاعت و تسلیم هستند. صد البته وقتی صحبت از پرونده و حضور در مراجع قضایی و یا شبه قضایی است در گام اول قانون حرف اول را می زند. در اینجا وکیل است که از ابزار قانون بدرستی استفاده می نماید. در این مرحله وکیل اقدام به جمع آوری مدارک و اسناد می کند. سپس مدارک را یک به یک با قوانین تطبیق می دهد. این بخش از کار، مهم ترین اقدام وکیل است. شاید اصطلاح “بهترین وکیل شرکت” در اینجا بیشتر از هر جای دیگر معنا پیدا می کند. زیرا تبحر، تجربه، هوش و ذکاوت وکیل در اینجا نقش اساسی ایفا می کند. این ها به وی کمک می کند تا دریابد کدام مواد قانونی می تواند مستندات محکم تری در اختیار وی قرار دهد تا دفاع بهتری از حقوق موکل خود نماید. علاوه بر این، نحوه تنظیم لوایح نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در اینجا وکیل کوشش می کند با تنظیم مطالب و ویرایش آن بهترین لایحه را با استناد به قانون و مواد قانونی جمع آوری شده تنظیم نماید. تفاوت وکلا در این بخش بسیار اساسی است.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  ارسال پیام
  Call Now Button