بهترین وکیل متخصص مالیاتی

وکیل متخصص مالیات

وکیل متخصص مالیاتی ، وکیل امور مالیات و پرونده مالیات ، مالیات بر ارث و ارزش افزوده

شماره تلفن هماهنگی با وگیل : 44096954-021

وکیل امور مالیات

یکی از مشکلات رایج در میان صاحبان کسب و کار، مشکلات مربوط به مالیات و جرایم مالیاتی است. البته موضوع مالیات از آن دسته از مسائل است که محدود به کسب و کار نیست و با همه موضوعات و شئونات زندگی ما در ارتباط است. بسیاری از افراد بویژه کسب و کارهای نوپا که چندان با مالیات و مشکلات آن آشنا نیستند بی توجه به فعالیت های بانکی متعدد خود، از کنار موضوع مالیات بسادگی عبور می کنند. بدون آنکه بدانند روزی همین موضوع که به آن بی توجه هستند گریبان آنها را می گیرد و دردسرهای بزرگ برایشان بوجود می آورد. مشاوره با وکیل امور مالیات موجب می شود شما پیش از پیش با موضوعات مالیاتی و وظایفی که بر عهده دارید آشنا شوید و از بسیاری پیشامدهای نامطلوب در مسیر فعالیت های تجاری خود جلوگیری نمایید.

وکیل مالیاتی آگاه
وکیل مالیاتی آگاه

وکیل پرونده مالیات

حوزه فعالیت مالیاتی گسترده است. یک وکیل پرونده مالیات معمولاً در همه حوزه ها صاحب نظر است. او با مسائل مالی و اصول حسابداری و قواعد و عرف جاری در نظام مالی کشور آشنا است. ضمن اینکه از قوانین و بخشنامه ها آگاهی کامل دارد. از این رو به بهترین شکل ممکن در مورد پرونده ها، دعاوی و جرایم مالیاتی اظهار نظر می کند. راههای مناسب برای مواجهه با اینگونه مشکلات را می داند. لذا وکیل مالیاتی بهترین توصیه های کارشناسی را به موکلین و به عبارت دقیق تر، مؤدیان مالیاتی ارائه می نماید.

حوزه های فعالیت وکیل متخصص مالیاتی

حوزه فعالیت وکیل مالیاتی
حوزه فعالیت وکیل مالیاتی

اما وکیل متخصص مالیاتی در تهران در کدام حوزه ها فعالیت می کند؟ در پاسخ به این سؤال می توان گفت همه زمینه ها. اما می توان برخی حوزه ها را بطور دقیق بیان نمود. وکیل متخصص مالیاتی در مورد انواع دعاوی از جمله دعاوی و پرونده های مالیات بر مشاغل (کسبه و تجار) ، مالیات بر ارزش افزوده ، جرایم مالیاتی و پرونده های مالی شرکت های بزرگ تولیدی و خدماتی ، مالیات مربوط به خرید و فروش املاک و مستغلات و اجاره واحدهای تجاری و مالیات بر ارث و …. اظهار نظر می نماید.

رهایی از گرفتاری های مالی، با وکیل امور مالیات

اگر می خواهید به عنوان یک واحد تجاری موفق، و یا یک شرکت پربازده و نیز یک کسبه خوشنام و در نهایت یک مؤدی خوش حساب معرفی شوید باید بدانید که این کار مستلزم انجام برخی اقدامات است. نمی توان وظایف مالیاتی را فراموش کرد و تاجر، بازرگان، کاسب و مدیر موفقی بود. شما در کنار تمام کارهایی که برای پیشبرد اهداف تجاری خود انجام می دهید یک کار بسیار اساسی را نباید هیچگاه فراموش نمایید. این کار استفاده از مشاور یا وکیل امور مالیات است.

وکیل متخصص مالیاتی یکی از مهم ترین عناصر در هر واحد تجاری و یا شرکت و مؤسسه تولیدی و خدماتی و بطور کلی هر کسب و کار پویا وکارآمد است.

پیاده سازی و اجرای سیستم مالی

پیاده سازی سیستم مالیاتی
پیاده سازی سیستم مالیاتی

شما چه واحد نوپا قلمداد شوید و چه یک شرکت موفق و با قدمت طولانی، هیچگاه نمی توانید بدون حضور و همکاری یک وکیل متخصص و آگاه به امور مالیاتی، از پس مشکلات تخصصی این حوزه برآیید. بنابراین حتماً باید در گام های نخست فعالیت، طی همکاری با کارشناس مالیاتی برای خود برنامه ریزی مالی و سیستم و نظام مالی مناسب طراحی نمایید. این وظیفه وکیل و کارشناس مالیاتی است تا بهترین پیشنهادها را به شما ارائه دهد و در صورت موافقت شما، آنها را پیاده سازی و اجرا نماید.

وکیل مالیات بر مشاغل(کسبه و بازاریان)

این نوع مالیات از درآمد شخص حقیقی وصول می گردد. شخص حقیقی هم شخصی است که به صورت خصوصی و انفرادی فعالیت می کند. مهم ترین نمونه، همان کسبه و مغازه داران هستند. بنابراین تمام کسانی که در قالب یک معازه و یا حجره در بازار فعالیت اقتصادی دارند باید در مورد مالیات بر فعالیت خود حساس باشند. وکیل متخصص مالیاتی در این مورد بهترین مشاور شما برای نحوه محاسبه و روش پرداخت مالیات خواهد بود.

وکیل مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده از تاریخ 1/ 7 / 1387 به مورد اجرا درآمده اما در گذر زمان دایره شمول آن افزایش یافته است. مشمولین قانون ارزش افزوده موظف هستند در سامانه مربوط به این قانون ثبت نام نمایند. برای آنکه شما در جریان این قانون قرار بگیرید و از شمولیت آن مطلع شوید حتماً باید با وکیل  مالیات بر ارزش افزوده مذاکره نمایید. شاید بهترین کار احاله موضوع به وی برای پیگیری موضوع باشد.

فعالیت و عملیات زیر مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده است:
انواع مالیات ها و وکالت مالیاتی
انواع مالیات ها و وکالت مالیاتی
 • ارائه خدمات در قبال مابه ازاء
 • انتقال عین یا منافع کالا در قالب هر نوع معامله اعم از صلح، هبه ، فروش و…
 • واردات از مرزهای مجاز و مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه گردشگری به گمرکات کشور
 • صادرات به خارج از کشور از طریق مرزهای مجاز و مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی

وکالت مالیات بر خرید و فروش و اجاره املاک

این نوع از مالیات ها را می توان در چند شکل دسته بندی نمود. هر یک از موارد، مشمول نرخ های مالیاتی خاص هستند. بسیاری از افراد در جرین جزییات این نوع از مالیات ها نیستند. بنابراین برای کسب اطلاعات مفید در مورد این نوع از مالیات ها بهتر است با وکیل متخصص مالیاتی مشورت نمود.

حوزه مالیات بر املاک را می توان در موارد زیر مورد اشاره قرارداد:
 • مالیات بر اجاره املاک بر اساس ماده 53 قانون مالیات های مستقیم
 • مالیات بر نقل و انتقال املاک مسکونی به استناد مواد 59 و 64 و 77 قانون مالیات های مستقیم
 • مالیات بر حق واگذاری محل تجاری یا حق سرقفلی و حق کسب و پیشه به استناد ماده 59 و تبصره 2 آن

وکالت مالیات بر حقوق

کارفرمایان و صاحبان کسب و کار موظف هستند به استناد مواد 84 تا 86 قانون مالیات های مستقیم در زمان پرداخت حقوق کارکنان خود، نسبت به کسر مبلغ مالیات اقدام و آن را تا پایان ماه به اداره امور مالیاتی واریز نمایند. گاه این موضوع محل اختلاف مؤدیان مالیاتی به اداره مالیات و حتی کارکنان ذیربط می شود. برای پرهیز از دردسرها و درگیری های مالیاتی و مشکلات مربوط به اداره کار، بهترین کار مشورت با وکیل متخصص مالیاتی است.

وکالت مالیات مربوط به فعالین مناطق ویژه اقتصادی و شهرک های صنعتی

در مناطق ویژه بر خلاف مناطق آزاد تجاری ، معافیت ها و امتیازات مالیاتی کمتر اعمل می شود. بنابراین فعالین این حوزه بهتر است در مشورت با وکیل مالیاتی در مورد فعالیت های خود برنامه ریزی مناسب تری داشته باشند.

وکالت مالیات بر واردات

این نوع از مالیات می تواند شامل مواردی نظیر: “حقوق گمرکی”، “سود بازرگانی”، “ثبت سفارش اتومبیل” و “حق ثبت” باشد.

وکیل مالیات بر ارث

در مورد مالیات بر ارث و نحوه تقسیم ترکه و مهر و موم ترکه و کلیه اقدامات مربوط به انحصار وراثت و دعاوی مربوط به ارث میان ورثه ، وکیل ارث میتواند ورود کند. اقدامات وکیل در این مورد از زمان قبل از فوت میتواند آغاز شود. و تا مرحله تقسیم ارث میان تمام ورثه و پرداخت دیون متوفی استمرار یابد. وکیل مالیات بر ارث میتواند با اقدامات خود مانع هر گونه اختلاف و درگیری میان بازماندگان متوفی و ایجاد آرامش در محیط کسب و کار و یا خانواده وی شود.

وکالت مالیات شرکت ها و مؤسسات غیر دولتی

مالیات شرکت ها و مؤسسات تجاری با نرخ 25 درصد محاسبه می شود. این قبیل شرکت ها موظف هستند 4 ماه پس از پایان سال مالی اظهارنامه مالیاتی را تسلیم ادارات امور مالیاتی نمایند. باید دانست مدیرانی که در این مورد قصور داشته باشند تحت شرایطی ممنوع الخروج خواهند شد.

وکیل پرونده مالیاتی بهترین مشاور مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی

وکیل مالیات بهترین راهنما برای تمامی موضوعات مالیاتی است . بهتر است کمی بیشتر در باره موضوعات مالیاتی تفکر و بررسی نمایید. در این رابطه می توانید مقالات انواع مالیات و فرار مالیاتی ، پیش حسابرسی مالیاتی عملکرد و ارزش افزوده ، بخشنامه مالیاتی اطلاعات پولی مالی  را مطالعه نمایید. برای ارتباط با دفتر ما با شماره 44096954-021 و شماره همراه 09306977305 تماس بگیرید.

 

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  ارسال پیام
  Call Now Button